F-katselmus 9.12.2022

Tanssiseura Spiralin perinteinen joulukatselmustilaisuus eli alkeis- ja jatkoryhmien F-katselmus tanssitaan perjantaina 9.12 klo 18 alkaen. 

Katselmus on leikkimielinen, kilpailunomainen tapahtuma, jossa Spiralin alkeis- ja jatkoryhmissä tanssivat lapset ja aikuiset saavat esiintymiskokemusta näyttäessään kevään ja syksyn aikana opittuja tansseja ihan oikean yleisön ja “tuomariraadin” edessä.  Ryhmien valmentajat tiedottavat tanssijoita tarkemmin tapahtuman yksityiskohdista.

Tilaisuuteen on vapaa pääsy eli kaikki äidit, isät, mummit ja kummit sekä kaverit ja naapurit ovat tervetulleita kannustamaan uusia tanssijoitamme parhaimpiin suorituksiinsa!

Katselmuksen yhteydessä vietämme koko seuran yhteistä syyskauden päätöstä eli Pikkuisia jouluja. Ohjelmassa on katselmointitanssien lisäksi myös muita tanssiesityksiä, palkitsemisjuhlaa sekä  glögi- ja piparitarjoilua.

Tervetuloa!